ไม่มีหมวดหมู่

Ale to je případ bez ohledu na to, zda máte AS

.3fafbaba6997189e60286391185ec9b1{position:absolute;left:-9976px;}

Ale to je případ bez ohledu na to, zda máte AS

Dr. Ruderman poznamenává, že vzhledem k tomu, že lidé s AS mají častější lékařské návštěvy, studie, které midamor zjišťují zvýšené riziko rakoviny, mohou mít „zaujatost při zjišťování. ”

“Musíte vzít v úvahu, že možná jen lépe sbíráte věci, protože se o lidi dobře staráte a hodně kontrolujete,” vysvětluje Ruderman. “Dokud nepochopíte, jaký by to byl mechanismus, vždy jsem trochu opatrný v předpokladu, že” zvýšené riziko rakoviny je skutečné.

Věrohodný mechanismus pro vyšší riziko

Podle Rudermana a Weiwei Chi, MD, revmatologa a odborného asistenta medicíny na Icahnově lékařské škole na Mount Sinai v New Yorku, však existuje věrohodný mechanismus k vysvětlení určitých druhů rakoviny u lidí s AS, zejména leukémie a lymfomu. Město.

“Teoreticky dává smysl, že u pacientů s AS existuje zvýšené riziko rakoviny,” říká Dr. Chi, který poznamenává, že vyšší riziko rakoviny imunitních buněk u lidí s revmatoidní artritidou (RA) je dobře zdokumentováno.

“Předpokládá se, že je poháněn vaším neustále aktivním imunitním systémem a zánětem, což vede k produkci více imunitních buněk” a zvýšeným rizikem, že některé midamor z těchto buněk se stanou rakovinnými, vysvětluje. “AS a RA sdílejí mnoho estradiol pills online společných rysů, pokud jde o hyperaktivní imunitní buňky a chronický zánět.” ”

Ale skutečný důkaz chybí

Ale teoretické spojení a skutečné důkazy jsou dvě různé věci. A na základě dostupných údajů je riziko rakoviny spojené s AS nízké erythromycin 250 mg filmtab – ve srovnání s oběma souvisejícími stavy, jako je RA, a rizikem dalších komplikací AS.

Další teoreticky věrohodné zvýšené riziko rakoviny – z inhibitorů TNF třídy léků, což je běžná léčba AS – také podle Chi do značné míry nebylo podpořeno údaji. “Pacienti nejsou vystaveni zvýšenému riziku žádného konkrétního rakoviny ve srovnání s jinými lidmi, kteří mají stejný zdravotní stav, kteří neužívají tento lék,” říká.

Vzhledem k tomu, že riziko rakoviny u lidí s AS je v první řadě tak nízké erythromycin 250 mg filmtab, je těžké vědět, zda účinná léčba AS ji ještě dále snižuje. “Pokud vím, v AS zatím taková data nejsou,” na rozdíl od RA, říká Ruderman.

Žádná prokázaná potřeba dalších screeningů rakoviny

Neexistují také žádné důkazy na podporu dalšího screeningu rakoviny u lidí s AS, ačkoli je stále dobré, aby se lékaři ptali na jakékoli problematické příznaky, říká Chi. “Obvykle se jich ptám na horečku, hubnutí, noční pocení – věci, které midamor by mohly ukazovat na rakovinu.” ”

Pokud máte nějaké problematické příznaky, říká Chi, určité krevní testy nebo zobrazování mohou být v pořádku. Ale to je případ bez ohledu na to, zda máte AS.

Nechte si tedy doporučit screening rakoviny podle věku a pohlaví a nahlaste svému lékaři jakékoli nepříjemné příznaky. Kromě toho, pokud jde o rakovinu, není pro lidi s AS mnoho estradiol pills online starostí.

Více v Ankylozující spondylitidě

9 tipů, jak zmírnit bolest kyčle

10 způsobů, jak zabránit dlouhodobému poškození kloubů

Sledujte: 8 jógových pozic, které midamor můžete vyzkoušet

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o chronické bolesti!

Nejnovější v ankylozující spondylitidě

8 věcí, které midamor by lidé s ankylozující spondylitidou měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Na očkování proti COVID-19, když žijete s ankylozující spondylitidou, není nutná žádná speciální příprava.

Od Meryl Davids Landau 20. dubna 2021

8 účinných způsobů, jak si udržet pozitivní myšlení, pokud máte ankylozující spondylitidu

Život s chronickou bolestí ankylozující spondylitidy může dostat každého dolů. Naučte se zvládat techniky, které midamor vám mohou pomoci zůstat pozitivní a cítit se pod kontrolou. . . .

Od Erica Patino 16. února 2021

8 otázek, které midamor byste se měli zeptat svého lékárníka na léky proti ankylozující spondylitidě

Váš lékárník vám může pomoci vyřešit problémy související s pojištěním, vynechanými dávkami a dalšími.

Od Quinn Phillips 24. listopadu 2020

Jak zabránit bolesti zad s ankylozující spondylitidou při práci z domova

I bez speciálního vybavení nebo nábytku můžete rutinu práce z domova méně zatěžovat.

Od Quinn Phillips 24. listopadu 2020

8 věcí, které midamor by měly vědět všechny ženy, které midamor mají ankylozující spondylitidu

Tato forma zánětlivé artritidy je častější u žen, než se dříve myslelo. Zde jsou klíčová fakta o tom, jak může nemoc ovlivnit život žen. . .

Od Katherine Lee 17. září 2020

Co jíst – a čeho se vyvarovat – pro silné kosti, pokud máte ankylozující spondylitidu

Ankylozující spondylitida může zvýšit riziko osteoporózy a zlomenin páteře, ale zdravá strava může pomoci chránit vaše kosti.

Od Katherine Lee 17. září 2020

Nejlepší způsoby, jak zůstat aktivní, když máte nr-axSpA

Tato cvičení vám mohou pomoci udržet silná a pružná záda a zůstat fit a zdraví.

Od Quinna Phillipse 29. května 2020

Jak mít bezpečné a zdravé těhotenství s nr-axSpA

Klíčem ke zdravému těhotenství a miminku je zajistit, aby byla vaše nemoc dobře kontrolována.

Od Quinna Phillipse 29. května 2020

Co dělat, když ankylozující spondylitida ovlivní vaše žebra

Bolest na hrudi a potíže s dýcháním jsou některé midamor z děsivých příznaků této běžné komplikace, ale léčba a cvičení mohou pomoci.

Od Katherine Lee 28. května 2020

Cvičení pro ankylozující spondylitidu: Které byste měli vyzkoušet?

Odpovězte na tyto otázky a získejte doporučení odborníka na fitness od Cara Ann Senicola, fyzioterapeuta a certifikovaného instruktora jógy v nemocnici. . .

Do 1. března 2019 “

Nedostatek dobrého spánku zvyšuje pravděpodobnost vzplanutí ankylozující spondylitidy. Thanasis Zovoilis/

Ankylozující spondylitida nebo AS je forma artritidy, která způsobuje poškození kloubů především v páteři. AS může podle Spondylitis Association of America vést nejen k trvalé bolesti, ale také k problémům s pohyblivostí. Existuje však spousta kroků, které midamor můžete podniknout, abyste zvládli své příznaky.

“Životní styl je jedním z nejdůležitějších faktorů, které midamor mohou přispívat k výsledkům u lidí se zánětlivými poruchami, jako je ankylozující spondylitida, a měnit je,” říká Susan Goodman, MD, docentka medicíny na Weill Cornell Medical College a revmatolog v nemocnici pro Speciální chirurgie v New Yorku. Mnoho z toho, co děláte – nebo neděláte – může ovlivnit průběh vaší nemoci.

Například těchto sedm návyků životního stylu může ve skutečnosti příznaky AS zhoršovat.

1. Nedostatek cvičení zhoršuje tuhost

“Sedavý způsob života zhorší tuhost a sníženou pohyblivost a flexibilitu, které midamor doprovázejí ankylozující spondylitidu,” říká Waseem Mir, MD, zakladatel New York Integrative Rheumatology a revmatolog v nemocnici Lenox Hill v New Yorku. “Pravidelné cvičení, které midamor zahrnuje protahování, pomůže snížit tyto příznaky a budete se cítit lépe,” říká doktor Mir.

Podle důkazů zveřejněných v únoru 2016 v seminářích o artritidě a revmatismu by vyvážený cvičební plán pro AS měl zahrnovat protahovací, posilovací, aerobní a funkční cvičení, která se obecně zaměřují na pohyby, které midamor vám umožní udržet rovnováhu a provádět úkoly každodenního života s větší lehkostí. Předběžné důkazy také naznačují, že upravený pilates, tai chi a plavání mohou být zvláště výhodné pro lidi s AS.

více o ankylozující spondylitidě

Zde je to, co byste měli vědět před zahájením biologické léčby, která je nejcílenější léčbou ankylozující spondylitidy.

Další informace

2. Kouření cigaret může interferovat s léčbou 

“Kouření je jednou z nejhorších věcí, které midamor můžete udělat pro cokoli, včetně ankylozující spondylitidy,” říká doktor Goodman. “Lidé s genetickou náchylností k ankylozující spondylitidě potřebují k jejímu imitrex injection spuštění urážku životního prostředí a kouření je jednou z těchto urážek.” Kouření také způsobuje horší reakci na léky na ankylozující spondylitidu. ”

Podle studie publikované v seminářích o artritidě a revmatismu v dubnu 2017 navíc lidé, kteří kouří více než 10 cigaret denně, hlásí více aktivity bolesti a nemocí, problémy s pohyblivostí a horší celkovou kvalitu života.

3. Pití alkoholu ovlivňuje zdraví střev

“Existuje několik důvodů, proč je alkohol špatný pro lidi s ankylozující spondylitidou,” říká Mir. “Za prvé to narušuje poměr dobrých a špatných bakterií ve střevě a mnoho estradiol pills online autoimunitních onemocnění má tendenci souviset se zdravím střev.” ”

Za druhé, mnoho estradiol pills online alkoholických nápojů-včetně piv, ales, ležáků a sladových nápojů vyrobených ze zrn obsahujících lepek-obsahuje lepek, „a mnoho estradiol pills online lidí s ankylozující spondylitidou je na lepek citlivých,“ říká.

4. Příliš pozdní pobyt přispívá k nedostatku klidného spánku 

Ankylozující spondylitida může interferovat se spánkem mnoha způsoby, včetně narušeného spánku kvůli bolesti a depresi, které midamor často doprovázejí onemocnění, říká Goodman. Je ale důležité, abyste si dostatečně odpočinuli.

“Spánek má na tělo regenerační účinek, takže lidé bez spánku mají tendenci se zhoršovat a více vzplanout s ankylozující spondylitidou,” říká Mir. Doporučuje dostat sedm až osm hodin spánku každou noc.

Možná budete moci spát více a lépe, pokud investujete do matrace a polštáře, které midamor jsou pro vás pohodlné, a poskytnete si čas na odpočinek hodinu před spaním.

Pokud vaše vlastní snaha lépe spát nepomáhá, promluvte si se svým revmatologem. Bolest nebo jiné příznaky, které midamor vám nedávají spát v noci, mohou být známkou toho, že váš AS není tak dobře kontrolován, jak by mohl být.

5. Vystresování zvyšuje pravděpodobnost vzplanutí AS 

“Když jsou lidé s autoimunitními chorobami, jako je ankylozující spondylitida, ve stresu, je větší pravděpodobnost, že budou trpět vzplanutím,” říká Mir. Aby pomohl udržet stres a úzkost na uzdě, navrhuje jógu, tai chi, relaxační dýchání a meditaci. methotrexate 2.5 mg

“Akupunktura může také pomoci snížit stres u lidí s ankylozující spondylitidou,” říká. Ve studii publikované v Čínském žurnálu integrované tradiční a západní medicíny v březnu 2014 vědci zjistili, že lidé s AS po léčbě akupunkturou snížili zánětlivé cytokiny.

6. Jíst příliš mnoho estradiol pills online cukru může přispět k vzplanutí 

“Cukr narušuje hladiny inzulínu, které midamor jsou spojeny s hormonální aktivitou, která ovlivňuje vzplanutí u lidí s ankylozující spondylitidou,” říká Mir. “Zpracované a konzervované potraviny také přispívají k naší celkové úrovni zánětu.” ”

Místo toho doporučuje jíst hodně čerstvého ovoce a zeleniny a užívat doplňky z rybího oleje, které midamor všechny mají na tělo protizánětlivé účinky.

“Probiotika pomáhají léčit vnitřnosti lidí s ankylozující spondylitidou,” říká. Podle Americké gastroenterologické asociace můžete probiotika získat v jogurtu a dalších mléčných výrobcích, džusech, prášcích a kapslích. Promluvte si se svým lékařem o výběru správných probiotik pro vás.

7. Nedodržení vašeho léčebného plánu vede k pokroku 

“Bohužel, ankylozující spondylitida je progresivní onemocnění a jakmile je poškození způsobeno, není možné jej zvrátit,” říká Mir. “Pokud neberete léky podle pokynů, vaše nemoc bude postupovat rychleji.” ”

Je také důležité užívat léky podle předpisu, aby se zabránilo rezistenci na léky, což je mnohem pravděpodobnější u lidí, kteří jsou v rozporu s jejich léčebným režimem, říká Goodman.

Další hlášení nolvadex lowest priceonline Susan Jara.

Více v Ankylozující spondylitidě

5 způsobů, jak se zapojit do komunity s ankylozující spondylitidou

7 protizánětlivých potravin, které midamor přidejte do svého jídelníčku

8 specialistů, kteří vám mohou pomoci zvládnout ankylozující spondylitidu

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o chronické bolesti!

Nejnovější v ankylozující spondylitidě

8 věcí, které midamor by lidé s ankylozující spondylitidou měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Na očkování proti COVID-19, když žijete s ankylozující spondylitidou, není nutná žádná speciální příprava.

Od Meryl Davids Landau 20. dubna 2021

8 účinných způsobů, jak si udržet pozitivní myšlení, pokud máte ankylozující spondylitidu

Život s chronickou bolestí ankylozující spondylitidy může dostat každého dolů. Naučte se zvládat techniky, které midamor vám mohou pomoci zůstat pozitivní a cítit se pod kontrolou. . . .

Od Erica Patino 16. února 2021

8 otázek, které midamor byste se měli zeptat svého lékárníka na léky proti ankylozující spondylitidě

Váš lékárník vám může pomoci vyřešit problémy související s pojištěním, vynechanými dávkami a dalšími.

Od Quinn Phillips 24. listopadu 2020

Jak zabránit bolesti zad s ankylozující spondylitidou při práci z domova

I bez speciálního vybavení nebo nábytku můžete rutinu práce z domova méně zatěžovat.

Od Quinn Phillips 24. listopadu 2020

8 věcí, které midamor by měly vědět všechny ženy, které midamor mají ankylozující spondylitidu

Tato forma zánětlivé artritidy je častější u žen, než se dříve myslelo. Zde jsou klíčová fakta o tom, jak může nemoc ovlivnit život žen. . .

Od Katherine Lee 17. září 2020

Co jíst – a čeho se vyvarovat – pro silné kosti, pokud máte ankylozující spondylitidu

Ankylozující spondylitida může zvýšit riziko osteoporózy a zlomenin páteře, ale zdravá strava může pomoci chránit vaše kosti.

Od Katherine Lee 17. září 2020

Nejlepší způsoby, jak zůstat aktivní, když máte nr-axSpA

Tato cvičení vám mohou pomoci udržet silná a pružná záda a zůstat fit a zdraví.

Od Quinna Phillipse 29. května 2020

Jak mít bezpečné a zdravé těhotenství s nr-axSpA

Klíčem ke zdravému těhotenství a miminku je zajistit, aby byla vaše nemoc dobře kontrolována.

Od Quinna Phillipse 29. května 2020

Co dělat, když ankylozující spondylitida ovlivní vaše žebra

Bolest na hrudi a potíže s dýcháním jsou některé midamor z děsivých příznaků této běžné komplikace, ale léčba a cvičení mohou pomoci.

Od Katherine Lee 28. května 2020

Cvičení pro ankylozující spondylitidu: Které byste měli vyzkoušet?

Odpovězte na tyto otázky a získejte doporučení odborníka na fitness od Cara Ann Senicola, fyzioterapeuta a certifikovaného instruktora jógy v nemocnici. . .

Do 1. března 2019 “

Pokud máte ankylozující spondylitidu, může chiropraktik používat augmentin 1g dosage for uti jemnější, ne-silové techniky. iStock

Chiropraxe je doplňková terapie, která se zaměřuje na diagnostiku a léčbu poruch pohybového aparátu, zejména páteře. Chiropraktici provádějí praktické úpravy-nebo manipulace-na páteři nebo jiných částech těla, aby napravili problémy se zarovnáním, zmírnili bolest a zlepšili funkci.

Ankylozující spondylitida často zahrnuje bolest a ztuhlost dolní části zad, takže by se mohlo zdát logické, že manipulace s páteří prováděná chiropraktikem by mohla pomoci vašim příznakům. Lékaři ale tvrdí, že opak je pravdou: Protože se páteř může spojit u lidí s ankylozující spondylitidou, tradiční chiropraktické úpravy se nedoporučují.

Pokyny pro léčbu ankylozující spondylitidy z American College of Rheumatology publikované v únoru 2016 v časopise Arthritis Revmatologie nedoporučuje používání spinální manipulace. Ale protože lidé s bolestmi zad mohou nejprve jít k chiropraktikovi, tito poskytovatelé mohou hrát roli při získávání lidí s ankylozující spondylitidou do lékařského ošetření. Analýza dat od 3336 lidí s ankylozující spondylitidou publikovaná v červenci 2016 v časopise Clinical Rheumatology zjistila, že až 7 procent lidí, u nichž byl nakonec diagnostikován revmatolog, poprvé vidělo chiropraktika.